در عرض آمریکا آمریکایی مدافعین حرم اخبار سیاسی و اجتماعی

در عرض: آمریکا آمریکایی مدافعین حرم اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بیانات سخنگوی قوه مجریه راجع به خبر تجاوز در ایرانشهر، نامه مذاکره با آم

سخنگوی دولت تاکید کرد: حمایت قوه قضائیه و مقننه از تصمیمات قوه مجریه بسیار مبارک است. 

بیانات سخنگوی قوه مجریه راجع به خبر تجاوز در ایرانشهر، نامه مذاکره با آم

بیانات سخنگوی قوه مجریه راجع به خبر تجاوز در ایرانشهر، نامه مذاکره با آمریکا، کمپین علی کریمی، انتقاد اصلاح طلبان به مدیر جمهور و جلسه امروز روسای قوا

عبارات مهم : ایران

سخنگوی دولت تاکید کرد: حمایت قوه قضائیه و مقننه از تصمیمات قوه مجریه بسیار مبارک هست.

به گزارش ایلنا، محمد باقر نوبخت در جلسه هفتگی خود با اصحاب رسانه با اشاره به دومین جلسه شورای هماهنگی قوای سه گانه با حضور روسای قوا گفت: باتوجه به فرمایشات رهبری و تاکید بر اقتصاد مقاومتی و شرایط وقت تحریم، خوشبختانه صبحگاه امروز این جلسه در دفتر مدیر جمهور تشکیل شد و روسای هر سه قوا حضور داشتند.

وی ادامه داد: این جلسات ادامه خواهد داشت و بحث امروز در خصوص حمایت از بازار سرمایه و بورس بود.

بیانات سخنگوی قوه مجریه راجع به خبر تجاوز در ایرانشهر، نامه مذاکره با آم

نوبخت با بیان این که جهت جلوگیری از انباشت نقدینگی در بازار تقاضا به جای تولید این تصمیم گرفته شد، گفت: هفته گذشته به جای این که نقدینگی به سمت بازار سکه و ارز برود، به سمت بازار سرمایه و بورس سرازیر شده است است.

وی تاکید کرد: این مساله بسیار مبارک است که قوه قضائیه و مقننه از تصمیمات قوه مجریه حمایت کنند، رهبری محترم هم از این تصمیمات حمایت خواهند کرد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: حمایت قوه قضائیه و مقننه از تصمیمات قوه مجریه بسیار مبارک است. 

سخنگوی دولت اظهار داشت: می توانم بحث کمرنگ شدن تحریم ها را با وجود این شورای هماهنگی اعلام کنم.

وی با اشاره به اینکه در این برهه اگر راجع به احساس روانی صحبت می شود، احساس ناامنی باعث می شود که یک تقاضای غیرمعمول صورت بگیردف گفت: این تقاضای غیرواقعی صرفا جهت ذخیره است.

رئیس شرکت برنامه و بودجه گفت: نیازهای روانی واقعی نیست ولی انتظارات تورمی را به وجود می آورد. در خصوص منابع ریالی و ارزی تا این لحظه دولت و کشور در این خصوص مشکلی نداشته است.

بیانات سخنگوی قوه مجریه راجع به خبر تجاوز در ایرانشهر، نامه مذاکره با آم

وی افزود : از اول فرودین امسال تا ۲۷ خرداد مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار جهت انواع کالاها ارز تخصیص داده شده است است.

نوبخت خاطرنشان کرد: این تخصص با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است که جهت داروها و کالاهای مهم ۳هزار و ۸۰۰ تومان است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: حمایت قوه قضائیه و مقننه از تصمیمات قوه مجریه بسیار مبارک است. 

سخنگوی دولت ادامه داد: می گویند که ارز جهت این پرداخت ها ۴ هزار و ۲۰۰ است که گرفته است؟ باید بگویم که دولت پرداخت کرده هست. این ظلم است که با ارز دولتی کالایی وارد می شود ولی در کوچه و بعد کوچه با ارز دیگر به فروش برسد.

رئیس شرکت برنامه و بودجه با اشاره به بعضی از اظهارنظرها گفت: در شرایطی که یک آدمی قصد دارد دنیا را علیه کشور عزیزمان ایران کند، این رفتاها درست نیست، دولت فقط قوه مجریه نیست، بلکه تمام ارکان نظام است.

بیانات سخنگوی قوه مجریه راجع به خبر تجاوز در ایرانشهر، نامه مذاکره با آم

وی گفت: جهت استقلال ملی انتظار می رود همه ارزهای خود را در بازار عرضه کنند، در این شرایط که یکی زور می گوید، اینکه نامه بنویسم که آقای آمریکا بیا مذاکره کنیم، چندان درست نیست، آیا ترامپ قابل اعتماد است؟ اصلا زمینه مذاکره با چنین فردی وجود ندارد. افکار عمومی هم از مذاکره با ترامپ استقبال نمی کند. مگر ما خواسته غیرحقی از آمریکا داریم؟ ما باید بایستیم و مقاومت کنیم. موضع ما حق است .

رئیس شرکت برنامه و بودجه در خصوص منابع ریالی گفت: این گزارش رسمی تا ۲۴ خرداد است که منابع از اول سال تا به این روز ۹۳ درصد افرایش داشته ایم که حتی ۲۱ درصد بالاتر از آینده نگری ما بوده است.

نوبخت گفت: آمار نشان می دهد که ما رشد داشته ایم. آن چه که ما تا الان جهت طرح های عمرانی پرداخت کرده ایم ۲۲ هزار و ۳۸۶ میلیارد تومان است که این رقم در سال گذشته ۱۹۲ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس شاخص های جهانی ما رشد ۴ درصدی داشته ایم، حیف است که این منابع را به سمت بازارهایی ببریم که سودی ندارد. در کشور ظرفیت هایی وجود دارد که ما باید استفاده کنیم.

نوبخت گفت: در جلسه شورای هماهنگی قرار شد در مورد کالایی که مورد مشابه داریم واردات صورت نگیرد تا از کالای ملی حمایت کنیم.

وی ادامه داد: امروز بحث این نیست که کشور عزیزمان ایران ضعیف است و باید محدودش کنیم بلکه بحث این است چون کشور عزیزمان ایران کشوری نیرومند و تاثیر گذار است باید محدودش کنیم.

سخنگوی دولت راجع به جاسوسی وزیر سابق دولت اسرائیل گفت: اطلاعی در این خصوص ندارم

نوبخت راجع به پرونده دختران ایرانشهری گفت: قوه قضائیه باید در این خصوص پاسخ دهد، باید این نوع پرسشها را به خاص هنگامی که که قضائی می شود باید به قوه محترم قضائیه بسپاریم.

سخنگوی دولت درخصوص کمپین علی کریمی راجع به نخریدن کالای گران گفت: طرح، طرح خوبی است از ایشان تقدیر می کنم، مردم کالایی گران نخرند هنگامی که کالایی گران است و نیاز نداریم نخریم و به بازار فشار نیاوریم.

وی درخصوص انتقادات اصلاح طلبان به دولت گفت: هرکسی که رأی داده است حق اظهار نظر و انتقاد دارد. ما به این انتقادات از سوی مخالف و موافق عادت کرده ایم.

نوبخت راجع به واردات اجناسی مانند خاک جهت خواب گربه و یا سایر اقلام دیگر گفت: تلاشمان این است اجناسی که مشابه داخلی دارند، وارد نکنیم. حال ممکن است در این میان کالاهایی این چنینی وارد شود و دولت با این نوع موافق نیست و برنامه ای هم در این خصوص نداریم.

وی درخصوص انتقادات اصلاح طلبان به دولت گفت: هرکسی که رأی داده است حق اظهارنظر و انتقاد دارد. ما به این انتقادات از سوی مخالف و موافق عادت کرده ایم.

سخنگوی دولت راجع به تمهیدات دولت در وقت تحریم گفت: چهار سناریو جهت این امر نوشته ایم و جهت هریک بودجه هم در نظر گرفته شده است هست، ما جهت تحریم یک ساز و کار نهادینه تعریف شده است داریم.

وی خاطرنشان کرد: هنوز تحریمی پیش نیامده به قول قدیمی ها هنوز شیپور جنگ است ولی بعضی ها خودشان را نشان دادند

سخنگوی دولت راجع به نامه کارگران سایپا به مدیر جمهور گفت: من این نامه را ندیده ام.

وی در خصوص تصمیم گیری راجع به مؤسسات مالی گفت: همکاری خوبی بین قوای سه گانه صورت گرفت و بسیاری از پول ها بازپرداخت شده است است.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسش ایلنا راجع به طرح عربستان و روسیه جهت زیاد کردن تولید نفت ارزش در حالی مطرح است که در بحث سوریه و مذاکرات روسیه با اسرائیل احساس می شود روسیه به نوعی دنبال کارشکنی و دور زدن کشور عزیزمان ایران هست. رویکرد کشور عزیزمان ایران در این باره چیست، گفت: اجازه بدهید از این وقت جهت پاسخگوی به این پرسش استفاده کنم، در دیپلماسی خارجی و روابط بین الملل قهر و آشتی، صد در صد مخالف و موافق نمی توانیم متصور شویم. کشورها می توانند اتحاد منافع و یا اختلاف منافع داشته باشند. همه کشورها منافع خودشان را می بینند.

نوبخت خاطرنشان کرد: در بحث فروش نفت باید گفت دشمن در تلاش است که سهمیه مربوط به کشور عزیزمان ایران را مانند قبل از برجام بگیرد. بعد از برجام شاهد بودید سهم خودمان را بعد گرفتیم و در حال حاضر هم هنگام مذاکره با کشورهای اروپایی می گوییم شما باید همان سهمیه قبلی را خریداری کنید و حتی در بعضی جاها که فروش کم هست، کمک کنید.

وی افزود: دیگر کشورها هم در بازار نفت سهمیه دارند و روی کم شدن سهمیه کشور عزیزمان ایران هم حساب می کنند، در عالم اقتصادی هرکسی باید حواسش باشد که کلاهش را باد نبرد . ما با بعضی از کشورها در بعضی از زمینه های خاص اتحاد و همگرایی داریم و در بعضی دیگر واگرایی داریم و تفاوت هایی وجود دارد.

سخنگوی دولت در خصوص مهاجرت از شهرهای کوچک به پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهرهای بزرگ، گفت: این عنوان یکی از سیاست های فعلی ما است و همچنان در جهت جلوگیری از مهاجرت به شهرهای بزرگ در حال تلاش هستیم.

وی در خصوص ورود خودروهای گران قیمت به کشور، اظهار داشت: خودروهای ثبت سفارش شده است با ارز ٤٢٠٠ تومانی وارد می شود.

رئیس شرکت برنامه و بودجه راجع به برگزای جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: روز گذشته بنده همزمان در جلسه شورای عالی امنیت ملی حضور داشتم و از محتوای این جلسه اطلاعی ندارم، ولی جلسات بعدی را حتما اطلاع رسانی خواهم کرد.

سخنگوی دولت راجع به بیانات منتقدان دولت در مورد قانون تامین مالی تروریسم تصریح کرد: منتقدان و مخالفان دولت به دنبال این هستند که تلاش های دولت را کم جلوه و بی تاثیر بیان کنند. در حالی که تلاش می شود بی جهت به بهانه تامین مالی تروریسم ما را در لیست سیاه نگه دارند و بهانه ای شود جهت آمریکا که ما را به لیست سیاه برگرداند و در این خصوص به ما انتقاد می کنند.

وی افزود: در چنین شرایطی اوضاع اقتصادی ما سخت تر خواهد شد که در این صورت هم باز به دولت انتقاد خواهند کرد که آیا این شرایط را ایجاد کردید؟ عده ای از هرچه که دولت را بتواند در شرایط سخت قرار دهد حمایت می کنند ولو اینکه این شرایط باعث تضعیف نظام شود.

نوبخت راجع به پرداخت زیاد کردن حقوق کارکنان، عنوان کرد: درصد زیاد کردن حقوق کارکنان به دستگاه ها پرداخت شده است ولی نیازمند احکام است که در روزهای آینده احکام آن صادر خواهد شد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | مذاکره | قوه مجریه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs