در عرض آمریکا آمریکایی مدافعین حرم اخبار سیاسی و اجتماعی

در عرض: آمریکا آمریکایی مدافعین حرم اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمایندگان در دیدار با مدیر دولت اصلاحات چه گفتند؟!

تعدادی از نمایندگان مجلس یکشنبه هفته جاری با سیدمحمد خاتمی دیدار کردند که در ادامه بخشی از صحبت‌های نمایندگان حاضر در این جلسه را می‌خوانیم.

نمایندگان در دیدار با مدیر دولت اصلاحات چه گفتند؟!

نمایندگان در دیدار با مدیر دولت اصلاحات چه گفتند؟!

عبارات مهم : اصلاح طلب

تعدادی از نمایندگان مجلس یکشنبه هفته جاری با سیدمحمد خاتمی دیدار کردند که در ادامه بخشی از صحبت های نمایندگان حاضر در این جلسه را می خوانیم.
به گزارش ایلنا، درحالی که جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ازجمله اعضای فراکسیون امید و مستقلین ولایی یکشنبه شب گذشته، ۱۳ اسفندماه با سیدمحمد خاتمی دیدار و گفت وگو کردند، محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید نیز به بیان نکاتی در این دیدار پرداخت که پیش تر این سخنان عارف به تفصیل منتشر شد. با این حال آن چه ازسوی دیگر نمایندگان مطرح شد، تاکنون بازتاب منتشر نشده که در ادامه سخنان نمایندگان حاضر در این جلسه را می خوانیم.

محمدرضا عارف در این نشست، با ارائه گزارشی از فعالیت فراکسیون امید و تقدیر از همراهی و همکاری اعضای فراکسیون اعلام کرد: خوشبختانه فراکسیون امید از انسجام خوبی برخوردار است و معمولاً حرکت ها بر اساس میثاق با مردم پیگیری می شود و عموماً اعضا وفادار به تصمیم جمعی هستند.

نمایندگان در دیدار با مدیر دولت اصلاحات چه گفتند؟!

حضرتی: اصلاح طلبان تنها گروهی هستند که می توانند نظام را حفظ کنند

الیاس حضرتی در ادامه این دیدار با اشاره به دوران ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی و فضای سالم و بالاترین رشد اقتصادی در آن دولت، خاطرنشان کرد: دوران دیگری جهت اصلاحات شروع شد و اشتباهاتی از جانب اصلاح طلبان و حکومت بروز کرد و یک شرایط تنگ و تاریک ایجاد شد و بعضی تصمیم گرفتند اصلاح طلبان را از ریشه بزنند و شما مجبور شدید در دماوند رای بدهید و خیلی از دوستان حتی نتوانستند مراسم دعای کمیل و توسل را برگزار کنند و خیلی ها به زندان افتادند ولی سال ۹۲ یک فصل جدیدی شروع شد و آقای عارف، بزرگواری و کناره گیری کردند و اصلاح طلبان پشت آقای روحانی قرار گرفتند.

تعدادی از نمایندگان مجلس یکشنبه هفته جاری با سیدمحمد خاتمی دیدار کردند که در ادامه بخشی از صحبت‌های نمایندگان حاضر در این جلسه را می‌خوانیم.

این عضو هیات رییسه فراکسیون امید با تأکید بر اینکه اصلاح طلبان با وجود همه فشارها نشان داده اند که زنده اند، یادآور شد: امروز وقت دیگری شروع شده است و فکر می کنیم تاریخ به گونه ای چرخیده که اصلاح طلبان باید از آن پراکندگی فاصله بگیرند و منسجم تر از قبل و فعالانه عمل کنند.

حضرتی به تلاش های داخلی و تلاش های شرکت یافته خارجی علیه اصلاح طلبان اشاره کرد و علت این هجمه را در این دانست که اصلاح طلبان تنها گروهی هستند که می توانند نظام را حفظ کنند.

نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس همچنین با تأکید بر اینکه برخورد مسئولانه و فعالانه ما نیاز زمانه ماست، به نیروهای خوشفکر و توانمند اصلاح طلب اشاره کرد و گفت: امروز باید جهت اتصال این مجموعه بیرون با نمایندگان فکری شود.

نمایندگان در دیدار با مدیر دولت اصلاحات چه گفتند؟!

درخواست حضرتی از خاتمی جهت تشکیل اتاق های فکر و کمک به فراکسیون امید

حضرتی همچنین از خاتمی خواست با تشکیل حلقه های فکری و اتاق های فکری در جهت اتصال این مجموعه ها جهت رصد مباحث مورد نیاز جامعه، به فراکسیون امید ایده و سوژه داده شود.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید بر لزوم ارتباط با تمام ارکان حکومت تأکید و بیان کرد: ما سنگ زیر آسیاب هستیم و جهت انقلاب و نظام خودمان می مانیم و این را نشان می دهیم.

تعدادی از نمایندگان مجلس یکشنبه هفته جاری با سیدمحمد خاتمی دیدار کردند که در ادامه بخشی از صحبت‌های نمایندگان حاضر در این جلسه را می‌خوانیم.

سلحشوری: فراکسیون زنان فارغ از نگاه جنسیتی حضوری موثر دارد

پروانه سلحشوری نیز در ادامه این دیدار توضیحاتی راجع به فراکسیون زنان ارائه کرد و گفت: علی رغم اینکه تعداد ما کم است ولی در کنار هم و باهم هستیم و فارغ از نگاه جنسیتی در تمامی موارد و طرح ها و لوایح تلاش کردیم که حضور موثری داشته باشیم.

نمایندگان در دیدار با مدیر دولت اصلاحات چه گفتند؟!

وی خاطرنشان کرد: فراکسیون امید را همراهی می سازد و امیدوارم مردم و جناب آقای خاتمی را ناامید نکنیم.

رییس فراکسیون زنان مجلس همچنین از اینکه رییس جمهور مخالفان خود را کم عقل خطاب کرده، گلایه کرد و با یادآوری جمله سیدمحمد خاتمی راجع به مخالفان خود مبنی بر اینکه «زنده باد مخالف من»، ابراز امیدواری کرد که بار دیگر گفتمان احمدی نژادی مرسوم نشود.

جعفرزاده ایمن آبادی: ادبیات و واکنش‌ها دولت با اصول و چارچوب ما همخوان نیست

جعفرزاده ایمن آبادی دیگر نماینده مجلس بود که در جلسه با سیدمحمد خاتمی صحبت کرد و با اشاره به خون شهدا که به پای انقلاب ریخته گفت: قصد گله از دولت مردان ندارم و همه این دوستان اعتقادی پای قضیه ایستاده اند ولی حقیقتاً حق این دوستان ادا نمی شود. ادبیات و واکنش‌ها دولت با اصول و چارچوب ما همخوان نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس با تقدیر از مواضع سیدمحمد خاتمی در ناآرامی های اخیر بیان کرد: افتخار شما این است که پاکدست ترین و موفق ترین دولت بودید. ما تلاش می کنیم این دولت هم موفق باشد ولی خود دولت هم باید گوش شنوایی داشته باشد. من نگرانم که مردم از این حرکت ناامید شوند.

نایب رییس نخست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با بیان اینکه تمام تلاش طرف برابر ما که اخلاق حزبی را رعایت نمی کند ناامید کردن مردم هست، خواستار زیاد کردن این نشست ها شد و تأکید کرد: من دوست ندارم به آن ۸ سال برگردم و اگر روزی چنین اتفاقی بیفتد، ممکن است تصمیم دیگری بگیرم.

جعفرزاده ایمن آبادی در آخر با ابراز امیدواری از اینکه دولت گوش شنوایی داشته باشد گفت: طرف برابر به دنبال خنثی کردن تلاش های این جریان است و تدبیر و عقلانیت شما می تواند به ما کمک کند.

حسین زاده: جریان آشتی و نزدیکی ادیان و مذاهب را دنبال کنید

حسین زاده نیز در این دیدار با طرح این پرسش که آیا ملت ما در طول سالیان ملت نشد و دولت ما دولت نشد و آیا پدیده دولت ملت در کشور ما شکل نگرفته هست، گفت: در این سرزمین ما دنبال چرایی نیستیم. آیا اقوام نمی توانند در مسوولیت ها باشند؟

وی گفت: مسئله اساسی ما مدیریت نیست بلکه ما هویت ملی را زدودیم و مردم حس سرزمینی ندارند و تعداد کثیری افراد هستند که نمی گذارند کشور عزیزمان ایران به مفهوم درست خود کشور عزیزمان ایران شود.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه انتظار این است که هر یک از نمایندگان مجلس باید سفیران آشتی باشند، گفت: این زنگ خطر است و تمنا می کنم جریان آشتی و مفاهمه و نزدیکی ادیان و مذاهب را دنبال کنید. چه مشکلی پیش می آید که شیعه و سنی در کنار هم باشند؟ ما باید عبرت ها و رویکردهایی که دنیا داشته را یاد بگیریم.

وکیلی: نیازمند اصلاحات زودهنگام هستیم

وکیلی نیز در این جلسه با بیان اینکه ذهنیت جمعی ملت کشور عزیزمان ایران تحت تأثیر فناوری نوین با ذهنیت جمعی حکومت فاصله زیادی پیدا کرده هست، گفت: گسست در درک مطالبات مشهود است.

عضو هیات رییسه مجلس، اصلاح طلبان را لولای بین قدرت اجتماعی و قدرت سیاسی دانست و اقدام اصلاح طلبان جهت پیشگیری از تبدیل پرسشها به ابر چالش ها را خواستار شد.

این نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس همچنین با انتقاد از گفتمان دولت روحانی و فاصله گرفتن از اصلاح طلبی گفت: گفتمان اصلاح طلبی تنها راه جمهوری اسلامی هست. ما مجبوریم یا بپذیرانیم که باید با بدنه اجتماعی کنار بیاییم یا کنار برویم. باید فهم درستی از آنچه در ذهن مردم می گذرد، داشته باشیم و اصلاحات زودهنگام داشته باشیم.

کواکبیان: توقع مان از فراکسیون امید، برآورده نشده است

کواکبیان در این نشست با ابراز نارضایتی از عملکرد فراکسیون امید اظهار کرد: ما توقعی که از فراکسیون داریم، برآورده نشده است و هنوز نتوانسته ایم جهت برطرف ممنوع التصویری و حصر اقدام کنیم.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید همچنین با انتقاد از عملکرد دولت گفت: این اقدام نامطلوب به پای اصلاح طلبان نوشته می شود و مردم جهت انتخابات بعدی پای صندوق ها نمی آیند.

این عضو اصلاح طلب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از خاتمی خواست با ایجاد اتاق فکر تولید محتوا شود تا مجلس بتواند اقدام موثرتری داشته باشد.

مازنی: نشست های گفت وگوی ملی در آینده نزدیک شکل می گیرد

مازنی در این نشست با بیان اینکه در مجلس دهم در قیاس با مجلس نهم عقلانیت بیشتری حاکم هست، گفت: در فضایی نیستیم که با طرح مطالبات دیگر به آن عقلانیت و اعتدال آسیب بزنیم.

وی با اشاره به ارائه طرح گفت وگوی ملی بیان کرد: همه از این طرح استقبال کردند و فضای کشور مهیاست و راهی جز این نداریم و در آینده نزدیک نشست ها شکل می گیرد و دوستان ما با علاقه مندی این بحث را دنبال می کنند.

این نماینده اصلاح طلب عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار گفت وگوی درون جبهه اصلاحات شد.

نعمتی: اگر مجلس را حفظ نکنیم، تندروهایی بدتر از احمدی نژاد خواهند آمد

بهروز نعمتی نیز در ادامه با اشاره به فضای ناامیدی در جامعه بیان کرد: اگر ما نتوانیم این فضایی که امروز در مجلس است را حفظ کنیم، از سال ۸۴ بدتر خواهیم شد و تندروهایی خواهند آمد که از احمدی نژاد بدتر خواهند بود. ۹۰ درصد همفکری را فدای ۱۰ درصد اختلاف نظر نکنیم.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین فعال تر شدن خاتمی را خواستار شد و گفت: جامعه نیازمند یک نفس تازه است.

رجبی: مسئله همین کاسه غم به دست گرفتن است

در ادامه این نشست بعضی نمایندگان در سخنانی کوتاه پرسشها موجود را از نگاه خود مطرح کردند و رجبی مسئله موجود را همین کاسه غم به دست گرفتن عنوان کرد.

نمایندگان حاضر در جملات متعدد فعال تر شدن سیدمحمد خاتمی در پیگیری به امور و برخورد فعالانه تر با مباحث را خواستار شدند و نسبت به سوریه شدن کشور عزیزمان ایران هشدار دادند.

واژه های کلیدی: اصلاح طلب | محمد خاتمی | اصلاح طلبان | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs